خیابان Petaling (محله چینی ها)

 

این خیابان در محله چینی ها وا قع شده است و اکثر مردم بومی و جهانگردان بین المللی از گشت و گذار در این منطقه لذت می برند و عصر تا شب در این منطقه اجتماع می کنند. در این منطقه کالاهای مناسب مانـند مـــــــــواد غذایی، اسباب بازی، ساعت های تزئینی ، کالاهـای دیگر یافت می شود. اگر برای اولین بار به مالزی می آیید از این مکان دیدن کنید.

در کنار خیابان Petaling دو مرکز تجاری خرید دیگر نیز وجود دارد که فاصله بسیار کمی با محله چینی ها دارد . بازار Seni که بازار مرکزی هم نامیده می شود مکانی است که در آن می توان صنایع دستی ، سوغات تهیه کرد . در سمت دیگر Kota Raya قرار گرفته که شامل مغازه های قدیمی کوالالامپور است که در سالهای اخیر تغییرات وسیعی داشته است.

 فروشگاه بزرگ Mid Valley

این فروشگاه یکی از بزرگترین و معروفترین محل های خرید در جنوب شرق آسیا است که در حدود 5/4 میلیون متر مربع وسعت دارد .

این مجتمع شامل بازار ، بخش اداری و دو هتل می شود. این مجتمع از زمان تاسیس در سال 1999 بخاطر گونانگونی اجناس عرضه شده، سرگرمی های ارائه شده و مکان های استراحت با بازدیدکنندگان زیادی روبرو شده است .

شعبه ای از انواع مراکز تجاری ژاپن، مراکز خرده فروشی مالزی و فروشگاه های زنجیره ای فرانسه در این مرکز تجاری وجود دارد. در این مجتمع تجار دو سالن غذاخوری بزرگ وجود دارد که در منوی آن انواع غذاهای بین المللی یافت می شود. بازدیدکنندگان می توانند تمام مایحتاج خود را از لباس های مد روز ، تجهیزات الکترونیکی ، کامپیوتر ، کادوها ، یادگاری ها، غذاها و … را از این مرکز تهیه کنند. برخی از بزرگترین طراح دنیا مانند طراحان جواهر و ساعت در این مجتمع نیز یک شعبه دارند. این مرکز تجاری شرایط خرید خاطره انگیزی را برای هم بازدیدکنندگان محلی و هم بین المللی فراهم می کند.

مرکز تجاری Suria در برجهای پتروناس

مرکز تجاری Suria KLCC در دومین برج بلند دنیا یعنی در برجهای دوقلو پتروناس واقع شده است.

در این مرکز تجاری تنها شعبه از شرکتهای مطرح و معتبر دنیا را می بینید که اجناس ارائه شده برای همه افراد جذابیت دارد. در هرشش طبقه این بازار تنها از شرکتهای معتبری مانند Marks & Spencer، Tiffany & Co، DKNY، Calvin Klein و Polo و برخی از شرکتهای معتبر ژاپنی با نام تجاری Kinokuniya در این مرکز یافت می شوند.

ارکستر سمفونی مالزی نیز در این مرکز است . در این مرک تجاری شما می توانید محل های مناسبی برای استراحت و نوشیدن یک فنجان قهوه و یا یک شام خوشمزه پیدا کنید و در ضمن بازدید کنندگان علاوه بر خرید می توانند از منظره زیبای  پارک ، فواره ها و استخر کوچک آن لذت ببرند. این بازار از طریق یک تونل به اکواریوم KLCC و ایستگاه LRT متصل می شود.

 مجتمع برجایا Times Square:

مجتمع برجایا کوالالامپور چیزی بیش از یک مرکز خرید است . یکی از بزرگترین مراکز خرید در جهان  که دارای یک شهربازی سرپوشیده نیز است این شهربازی در نوع خود بی نظیر بوده و به دنیای کیهان شهرت دارد.

این مرکز تجاری یکی از بلند ترین مراکز تجاری منطقه است که بیش از 4/3 میلیون متر مربع وسعت دارد. البته بزرگی این مجتمع بخاطر تعداد طبقات آن است.

مرکزی تفریحی و تجاری در کوالالامپور که در آن زمین اسکیت بازی ، استخر شنا، آبراه و علاوه بر این  roller coaster (راه آهن پر پیچ و خم ویژه کودکان) نیز وجود دارد.

این مرکز تجاری 1000 مغازه و 65  رستوران و تریا  دارد و فروشگاه بزرگ Debenham ارائه کننده بهترین لباس های زنانه در آن واقع شده است. اولین سینمای سه بعدی و دو بعدی در مالزی در این مکان احداث شده است.

این مجتمع فرهنگی و تفریحی دقیقاً در قلب منطقه تجاری کوالالامپور واقع شده است . هتل برجایا 900 اتاق دارد .

شهربازی دنیای کیهان  برجایا بزرگترین شهربازی سرپوشیده مالزی است که هر کودک و یا بزرگسال از بودن در آن احساس رضایت می کنند .

خیابان Bukit Bintang و مجتمع تجاری Sungai Wang

این دو مرکز خرید که در خیابان Bukit Bintang واقع شده اند قدمتی طولانی در مالزی دارند.این دو مرکز خرید به یکدیگر متصل بوده و تشابه زیادی بین آنها است اما نوع مدیریت آنها متفاوت است. این مراکز تجاری محل مناسبی برای خرید کالاهای نفیس را برای شما فراهم می کند در ضمن اینکه شما به راحتی می توانید در این مراکز بر سر قیمت چانه هم بزنید.

این مراکز محلی مناسب برای مدلهای لباس نامتعارف است که در بین چینی ها طرفداران زیادی دارد. در این مراکز شما می توانید تجهیزات الکترونیکی ، موبایل و … را بیابید.

بعلاوه، در این مراکز تجاری می توانید رستوران های چینی با غذاهای خوشمزه ، شعبه ای از McDonald و Kentucky Fried Chicken را نیز ببینید. در روزهای تعطیل برخی از فروشندگان محلی نیز برای ارائه کالاهای خود به این منطقه می آیند.

مجتمع های خرید Lot 10 و Starhill

این دو مجتمع خرید در خیابان Bukit Bintang واقع شده است. مرکز خرید Lot 10 محلی مناسب برای فروش کالاهای میانه است برای مثال بهترین آنها Isetan  یک کمپانی ژاپنی است اکثر کالاهای ارائه شده در این فروشگاه تجهیزات الکترونیکی و لباس از شعب ژاپنی است اما برخی از کالاهای دیگر شامل هدایا و … نیز در آن یافت می شود.

فروشگاه کناری Starhill که فروشگاهی با اجناس از بهترین و معتبرترین شرکت های بین المللی است که همانند فروشگاه  Lot 10 مدیریت می شود . این فروشگاه اجناس مجلل را با تزئیناتی خاص ارائه می دهد در این فروشگاه می توانید بهترین مارک های ساعت، جواهر، لباس و کالاهای چرمی را پیدا کنید. چلچراغ های بزرگی که از سقف آویزان شده و چشم اندازی که از مغازه ها بالاتر در طبقه پایین می بینید باعث جذب بیشتر شما می شود.

فروشگاه های Pavilion

این فروشگاه تازه تاسیس ترین فروشگاه کوالالامپور است که در منطقه Bukit Bintang واقع شده است و به سبک اروپایی با دیوار های بلند خاکستری تزئین شده است یک فروشگاه 7 طبقه که بیش از 37/1 میلیون متر مربع وسعت دارد و انواع مغازه ها و کالاها در آن یافت می شود.

یکی از فروشگاه های مجلل که کف آن با سنگ مرمر و با ستون های سنگی مستحکمی تزئین شده است . طبقه پایین آن سالن بزرگی برای استراحت و غذا وجود دارد که در آن انواع غذاهای بین الملل و محلی یافت می شود . در بدو ورود به این فروشگاه ها کافی شاپ بسیار زیبایی قرار دارد و با ورود به محیط آن شما احساس می کنید به ساختمانی در قرن بیستم اروپا وارد شده اید.

 

مجتمع تجاری One Utama

این فروشگاه یکی از بزرگترین و معرفترین مراکز خرید بندر Utama است که از دو بخش متصل به هم ساخته شده است و هر کدام در یک خیابان اصلی قرار دارد . این مجتمع رویهم رفته 5 میلیوم متر مربع وسعت دارد و در هر کدام 600مغازه وجود دارد که در آن لباس های مد روز ، تجهیزات الکترونیکی ، حیوانات خانگی ، knick-knacks و دیگر کالاها  یافت می شود .

این بازار از چندین بخش عمده تشکیل شده است و در بخشی از رستوران و کافه تریا قرار گرفته است و در بخش دیگر سینما ، سالن بولینگ ، سالن آواز، صخره نوردی در سالن قرار دارد.

به علت اینکه این بازار خیلی بزرگ است شما خود را برای پیاده روی آماده کنید البته سراسر این بازار مغازه هایی دیدنی است که شما هرگز از پیاده روی خسته نمی شوید.

 

مجتمع تجاری Sunway Pyramid

مرکز تجاری Sunway Pyramid‌ در منطقه Petaling Jaya واقع شده است در زمانی که این بنا ساخته شد یکی از بزرگترینم مراکز تجاری زمان خود محسوب می شد و بیش از 5/2 میلیون متر مربع وسعت دارد که بیش از

350 مغازه در آن قرار دارد که کالاهایی مانند لباس های مد روز، کفش، جواهر ، ساعت ، ابزار آلات موسیقی و تصویری ، کادویی، کتاب و تجهیزات الکترونیکی را می توان در آن پیدا کرد.

از نظر امکانات سرگرم کننده Sunway Pyramid یکی از بهترین بازار های کوالالامپور است و در آن می توان زمین اسکی روی یخ اشاره کرد که هنوز هم طرفداران بسیار زیادی دارد. علاوه بر آن این مرکز خرید به 48 مسیر بولینگ ، کافه تریا، بار ، سالن سینما و … مجهز است.

در طول شب بسیاری از جوانان در این مرکز جمع شده و از سرگرمی های آن لذت می برند.

 

Pasar Seni (بازار مرکزی)

این بازار یک مرکز فرهنگی است که به صنایع دستی مالزی اختصاص یافته است و در آن از تمامی نژادها کالا یافت می شود .

این مرکز تجاری در فاصله نزدیکی از خیابان Petaling قرار گرفته است و در مسیر جاده اصلی Tun Tan Cheng Lock قرار گرفته است.

بازدیدکنندگانی که از طریق ایستگاه LRT به بازار Pasar Seni می آیند اول باید از بازار مرکزی عبور کنند.

این مرکز تجاری در سال 1928 تاسیس شده است و یکی از بزرگترین بازار های فروش کوالالامپور  به ویژه ماهی و گوشت قبل از اینکه به وسیله دولت به بازار ها مرکزی فرستاده شود است . امروزه، بازار مرکزی با اینکه اصل خرید خود را بر روی مواد اولیه خوراکی قرار داده است اما هنوز هم کالاهای فرهنگی در آن یافت می شود.

این بازار از چند طبقه درست شده است که در قسمت صنایع دستی در ایالت ها مختلف مالزی مانند ندارد.

برخی از کالاهایی که در این بازار ممکن است یافت شود شامل ابریشم، قلابدوزی، سبدهای با چوب خیزران ، انواع کالاهای چوبی، ظروف برنجی ، و دیگر کالاها و حتی لباسها و ظروف فلزی که بر روی آن نقش های زیبا حکاکی شده است.

در این بازار برخی از مغازه ها به فروش بازی های کامپیوتری، آلات مکانیکی می پردازندو در انتهای مسیر شما به مغازه هایی بر می خورید که در آن مجموعه آهنگ هایی از هنرمندان جمع شده است.

هنرمندان در این مرکز هر نوع نوشته و یا نقاضژشی که شما بخواهید را رسم می کنند و برای این نقاشی مبلغ ناچیزی از شما می گیرند.  ار انواع کارهایی که نقاشی کشیده اند را روی دیوار نصب کرده اند شما می توانید از آنها بخواهید که عکسی از یکی از هنرمندان هالیوودی و یا ورزشکاران مطرح برای شما بکشند.