مالزی کشوری زیبا و با تنوع بالاست. مناطق مختلف هر یک با ویژگی های خاص خود، این کشور را بدل به مقصد گردشگری منحصر به فردی نموده است. هرچند، که اقتصاد مالزی به طور کامل وابسته به گردشگری نیست. اقتصاد این کشور در سالهای اخیر بسیار قدرتمند شده است. برخلاف آن چیزی که برخی از مردم فکر می کنند، مالزی یک کشور جهان سومی نیست. این کشور در 50 سال گذشته پیشرفت های بسیاری نموده و وقتی به اینجا سفر می کنید، متوجه آن می شوید. به خصوص در پایتخت آن، کوالا لامپور ، ساختمان های مدرن فراوان، سیستم حمل و نقل ریلی سبک، مراکز خرید تجملی و خودروهای بسیار گران قیمت در خیابان مشاهده خواهید کرد. زندگی خارج از پایتخت، به این اندازه توسعه یافته نیست.

مالزی  در کجا واقع شده است

مالزی در جنوب شرق آسیا مابین سنگاپور، تایلند و اندونزی واقع شده است. جزیره بزرگ بورنئو مشترکاً متعلق به برونئی و اندونزی بوده و مرزهای آن از شمال به فیلیپین می رسد. گردشگری منبع درآمدی مهمی در مالزی به حساب می آید.
در چند سال گذشته، مالزی مقصد گردشگری محبوب تری برای گردشگران شده است. بخشی از آن به خاطر روابط عمومی مثبت (توسط دولت و همچنین وب سایت هایی مانند قصر شیرین) بوده، اما دلیل دیگر آن هم این است که پرواز به نقاط مختلف جهان، بیش از گذشته امکان پذیر شده است. مالزی، کشوری ایده ال برای هر نوع گردشگری است. این کشور، مکانی فوق العاده، برای گردشگران انفرادی، گروهی، زوج ها و خانواده ها می باشد. هر روزه، مناطق گردشگری جدیدی در مالزی به وجود می آید؛ مناطق گردشگری فعلی نیز به روز یا مدرن می شوند. هتل هم نسبت در مقایسه با کشورهای همسایه مناسب تر است؛ بنابراین با وجود اینکه قیمت ها در چند سال گذشته افزایش پیدا کرده اند، اما هنوز هم نسبتاً ارزان هستند.

مالزی